Тема досвіду: «Впровадження проектної роботи програми eTwinning в сучасний навчальний процес.»

Освіта Запорізького краю 2017

1. Комунальний заклад "Софіївський навчально-виховний комплекс "загальноосвітній навчальний заклад І-ІІІ ступенів - дошкільний навчальний заклад" Новомиколаївської районної ради Запорізької області

2. Україна, Запорізька область, Новомиколаївський район, с.Софіївка, вул. Українська (Леніна), 19

3. 06144-98324

4. Маркова Інна Володимирівна, місце роботи: Комунальний заклад "Софіївський навчально-виховний комплекс "загальноосвітній навчальний заклад І-ІІІ ступенів - дошкільний навчальний заклад" Новомиколаївської районної ради Запорізької області; посада: вчитель англійської мови.

5. Що таке eTwinning Plus?

eTwinning Plus - це робочий простір програми eTwinning в рамках Східного партнерства Європейського Союзу.

eTwinning - це навчальна програма Європейської Комісії, започаткована в 2005 р. з метою розвитку співпраці європейських шкіл. Вчителі та учні, зареєстровані в мережі eTwinning, отримують можливість реалізації спільних проектів з іншими європейськими школами. Ключовою складовою навчання є використання інформаційно-комунікаційних технологій. Проект eTwinning розширює сферу освітніх можливостей для учнів та вчителів, підвищує мотивацію до навчання та ступінь відкритості до Європи.

На сьогодні eTwinning це:

 33 країни-учасниці

 115 137 зареєстрованих шкіл

 229 654 вчителів-учасників

 та 31 881 проектів!

Онлайн-мережу eTwinning Plus було створено з метою залучення до проекту сусідських країн ЄС в рамках European Neighbourhood Policy (Європейської політики сусідства). Ключовою ціллю ЄПС є поглиблення відносин між членами ЄС та країнами-сусідами.

Зараз до eTwinning Plus входять: Україна та Грузія, а також Республіки Молдова, Вірменія, Азербайджан і Туніс. Всі вони приєдналися до проекту в 2013 р.

Реалізація программи eTwinning та підтримка шкіл здійснюється Європейською Комісією та країнами-учасницями. На рівні ЄС за проект відповідає Central Support Service (Центральна служба підтримки). Локальну підтримку проекту надають National Support Services (Національні служби підтримки) - в країнах, що є членами чи кандидатами на вступ до ЄС, або членами Європейської асоціації вільної торгівлі; та Partner Support Agencies (Партнерські агентства підтримки) - в країнах, залучених до Європейської політики сусідства.

В Україні Партнерське агентство підтримки програми було обране Міністерством освіти України. Його діяльність організована на базі консалтингової компанії НСБК «Український прорив».

У 2013 р Міністерство освіти України відібрало 77 перших шкіл, які висловили бажання взяти участь у програмі eTwinning. PSA (Партнерське агентство) в Україні сприяє реалізації програми: популяризує ідею eTwinning, надає навчальну та технічну підтримку школам-учасницям, організовує спеціальні тренінги для вчителів.

Що дає Україні участь у eTwinning Plus?

eTwinning - це потужний стимул для вивчення іноземних мов і покращення рівня використання ІТ-технологій. В рамках програми учні також тренують навички командоутворення та отримують досвід створення спільних проектів. Окрім цього, вони дізнаються про культуру інших країн Європи та заводять нових друзів.

У свою чергу українські вчителі мають нагоду завести контакти з вчителями інших країн Європи. eTwinning Plus стає для них майданчиком для спілкування та обміну досвідом, корисною інформацією й методиками навчання.

А ще програма eTwinning - це чудова можливість реалізувати креативний підхід у навчанні і нагадати вчителям та учням, що навчатися й навчати - не лише потрібно, але й цікаво!

Історія eTwinning Plus

У березні 2002 р. в Барселоні рішенням Ради ЄС було скликано Європейську Комісію, що взяла на себе обовязок розробити освітню програму зі сприяння нетворкінгу між середніми школами Європи. В червні Комісія передала на розгляд Раді ЄС пропозицію щодо створення інтернет-платформи для покращення звязків між європейськими школами.

Тоді ж, в червні 2002 р., Рада ЄС підписала резолюцію про навчання протягом життя. В ній було зазначено, що:

«Освіта та професійна підготовка є обовязковими засобами для стимулювання соціальної інтеграції, активної громадянської позиції, особистої та професійної самореалізації, здатності до адаптації та працездатності. Безперервна освіта сприяє також вільному пересуванню громадян ЄС та досягненню інших цілей країн ЄС - бути процвітаючими, конкурентноспроможними, стабільними та демократичними».

У 2005 р. проект eTwinning розпочав свою діяльність та згодом був включений до програми онлайн-навчання Європейського союзу як напрямок роботи в початкових і середніх школах. Основною метою проекту став розвиток нетворкінгу між школами Європи через широку онлайн-мережу, яка дозволяє будувати освітнє партнерство, стимулювати вивчення іноземних мов, знайомитися з культурою та традиціями інших країн, розвивати інтелектуальний діалог.

У листопаді 2006 р. eTwinning офіційно стає частиною Lifelong Learning Programme 2007-2013 (програми ЄС «Навчання протягом життя»).

У 2011 р., на базі ініціативи Східноєвропейського партнерства та принципу «сприяння зв'язків між людьми», ЄС прийняв рішення залучити до eTwinning партнерські країни Східної Європи. І в 2013 р. до проекту офіційно периєдналися Україна, Грузія, а також Республіки Молдова, Вірменія, Азербайджан і Туніс.

З метою сприяння євроінтеграції ЄС створив освітню програму «Навчання протягом життя» (LLP). Вона складається з кількох освітніх секторів: шкільне навчання,

професійна підготовка кадрів, вища та безперервна освіта для дорослих. Головна мета LLP - сприяти розвитку Спільноти, що опирається на передові знання, має стійкий економічний розвиток, збільшує кількість та якість робочих місць, згуртовує суспільство та забезпечує надійний захист довкілля для майбутніх поколінь.

Програма «Навчання протягом життя» покликана стимулювати взаємообмін, співпрацю та мобільність між системами навчання, професійної підготовки. До сфер її діяльності входить суб-програма для школярів «Comenius», названа на честь видатного чеського діяча освіти. І eTwinning є одним із проектів цієї суб-програми.

Ключові цілі «Comenius»:

 Розвивати у молодих людей та працівників сфери освіти бажання цікавитись й знати розмаїття європейських культур і мов, розуміти їхню цінність.

 Допомагати молодим людям опанувати базові життєві навички й компетенції, важливі для особистісного розвитку та майбутнього працевлаштування; сприяти розвитку позиції активного європейського громадянина.

Хто бере участь

Країни, включені до мережі eTwinning:

Члени Європейського Союзу, серед яких: Австрія, Бельгія, Болгарія, Хорватія, Кіпр, Чехія, Данія, Естонія, Фінляндія, Франція, Греція, Іспанія, Голландія, Ірландія, Литва, Люксембург, Латвія, Мальта, Німеччина, Португалія, Румунія, Словаччина, Словенія, Швеція, Угорщина, Італія, Великобританія, Польща.

А також кандидати на вступ до ЄС або члени Європейської асоціації вільної торгівлі: Ісландія, Норвегія, Туреччина, Македонія, Швейцарія.

Країни Східного та Середземноморського партнерства ЄС, включені до мережі eTwinning Plus:

Україна, Грузія, Молдова, Вірменія, Азербайджан і Туніс.

На сьогодні участь у програмі беруть 77 шкіл з усіх регіонів України. Повний список шкіл можна переглянути тут

Всі школи-учасниці були обрані Міністерством освіти України в 2013 р. І зараз реєстрація до проекту доступна лише для вчителів цих шкіл. Від кожної з них цьогоріч можна зареєструвати по 4 вчителя. Якщо ваша школа є у цьому списку і від неї зареєстровано менше 4-х вчителів, надішліть заявку для участі в програмі до PSA (Партнерського агентства підтримки) в Україні (адресаhelpdesk@etwinning.com.ua).

Якщо вашої школи немає у списку, та її колектив висловлює бажання взяти участь у програмі, ви можете надіслати листа щодо вашої участі в eTwinning до українського PSA наступного року. Ми маємо надію, що цей проект в Україні буде розширюватися та долучатиме до своєї діяльності нові школи.

Як ми використовуємо eTwinning в навчальному процесі

Важливим завданням для вчителя є інтеграція програми eTwinning в повсякденну активність школи. Тому вже на першому етапі вчитель-куратор проекту має переконатися, що всі заплановані eTwinning-заходи матимуть безпосереднє відношення до навчальної програми.

Інтеграція eTwinning в навчальний план

Щоб інтегрувати проект у навчальний план, дайте відповіді на наступні питання:

- Які переваги отримає мій клас від обраної теми/сфери навчання у рамках співпраці з іноземною школою?

- Як і чому eTwinning може реально покращити наш процес навчання?

- Як отримати доступ до нових джерел інформації та допомогти учням отримати нові знання і вміння?

- Яким чином програма eTwinning та кожна нова проектна діяльність буде мотивувати учнів?

- Як можливості програми можна поєднати з тими ресурсами, які в нас є в наявності?

- Які ІКТ (Інформаційно-комунікаційні технології) нам будуть потрібні для реалізації проекту та чи матимемо ми доступ до них у потрібний час?

- Як я маю підготувати клас для того, щоб він отримав максимальну користь від участі в заходах проекту?

- Як довго буде тривати перша частина діяльності в рамках проекту та які будуть наступні заходи?

Також базове перше планування потребує участі всіх шкіл-партнерів: партнери мають синхронізувати їхні навчальні плани навколо обраної теми, вчителі мають визначити перші заходи та залучити учнів, які хочуть взяти в них участь.

Практична цінність eTwinning

Під час планування та інтегрування проектної діяльності у навчальний план свого класу, не забувайте про найголовніше - практичну цінність eTwinning. Крім того, що всі проекти тісно переплетені зі шкільними дисциплінами, вони також дають

можливість доповнити теорію практичним змістом. Адже учні не просто отримують нову інформацію з книг чи інтернету - вони вчаться з реального життя.

У рамках проекту школярі можуть вивчати історію з реального досвіду: учні кожної країни можуть взяти інтерв'ю в своїх батьків чи дідусів і бабусь та поділитися цими історіями один з одним. Потім вони можуть зробити презентації та порівняти різні досвіди переживання подій, а також подискутувати про те, чому реальні джерела та наочність прикладів є важливими для розуміння інших.

Обираючи природничі теми для проекту, учні можуть ставити у своїх країнах різноманітні досліди та ділитися перебігом експериментів, своїми успіхами, враженнями та емоціями.

Завдяки eTwinning, математичні завдання на вивчення пропорцій та відсотків можна вивчати, наприклад, шляхом порівняння цін на життя, їжу та проїзд в кожній з країн-учасниць. Потім з отриманих даних можна скласти графіки та порівняти початкові гіпотези й реальні факти. Існує безліч питань, де звичайні цифри можуть стати для дітей цікавими вікторинами: в Італії більше карооких дітей, ніж в Іспанії? це правда, що німецькі діти найвищі в Європі? чи французькі школярі дивляться більше телебачення, ніж португальські? Так легко додати у звичайний урок трохи уяви та творчості!

А на творчих предметах учні можуть, наприклад, малювати частину картини та надсилати її поштою до іншої країни - щоб іноземні друзі доповнили малюнок. Або ж вони можуть надсилати партнерам малюнки за допомогою інтернету , аби ті у відповідь надсилали їм свої ілюстрації до теми, або ж задавати питання в електронних чи письмових листах.

Всі ці різновиди діяльності безпосередньо відносяться до навчальної програми і водночас покращують розуміння культури та цінностей людей в інших країнах. А ще, спілкуючись з однолітками з інших країн, учні починають розуміти практичну цінність вивчення іноземної мови та усвідомлювати, що це необхідна умова сучасного світу.

eTwinning - це навчання в задоволення

В рамках eTwinning навіть серйозні теми й елементарні навички можуть вивчатися весело. Що значить «навчатися в задоволення»? Це коли всю вашу увагу повністю займає процес і ви потрапляєте в певний енергетичний «потік». Такі відчуття, подібні до відчуття сили струму, можуть виникати в учнів під час гри чи занять спортом, читання книги чи забав з іншими дітьми. Ось чому всі моменти щирого задоволення відрізняються від інших моментів нашого життя.

Ключ до відчуття задоволення від процесу навчання лежить у розумінні поняття «мотивація».

Як краще мотивувати учнів?

Хороший вчитель знає, що причина поганого вивчення предмету - це не завжди когнітивні фактори. Досить часто причиною цього є відсутність мотивації до навчання. Тож однією із цілей програми eTwinning є завдання навчити учнів розуміти цінність навчання не лише у школі, але й протягом усього життя.

Мотивацію можна умовно розділити на зовнішні мотиватори та внутрішню мотивацію.

Зовнішні мотиватори - це конкретні плани, бюджет, статус, бонуси та будь-які вигоди, які отримуєш за виконання чого-небудь. У навчанні потрібно чітко доносити учням, які вигоди вони отримають від читання, писання, вираховування і т. ін. Ці всі моменти потрібно обговорювати спільно, враховуючи всі переваги та недоліки. Для того, щоб ефективно використовувати зовнішні мотиватори, вчителі та шкільне керівництво мають зрозуміти, які мотиватори у них є та як їх краще використати.

Внутрішня мотивація - це задоволення від самого процесу навчання. І саме вчитель має допомогти учням знайти ту діяльність, яка є для них цікавою, незвичною, захоплюючою й такою, що обіцяє відкрити щось справді нове. Проекти eTwinning дають можливість створювати різні команди з учнів, що відчувають сильний спільний інтерес до якоїсь теми, чого не завжди можна досягти у форматі звичайної взаємодії класу. При цьому створювати внутрішню мотивацію не так і складно - варто тільки ближче придивитися до дітей - проект може розкрити та розвинути ті якості та сильні сторони, які в них уже є.

Коли учні навчаються весело?

Коли вони відчувають, що від них залежить доля проекту; коли їм приділяють увагу, коли вони можуть показати свої сильні сторони; коли вони відчувають свою самостійність; коли вони можуть взяти на себе частину відповідальності; коли вони досягають своїх цілей і відкривають в собі нові можливості. Але як можна досягнути цього стану?

Внутрішня мотивація - справді внутрішнє відчуття, яке не може бути нав'язане ззовні. Тільки учень може обрати бути йому вмотивованим, чи ні. Та існують ключові параметри побудови спільної роботи, які можуть допомогти охарактеризувати стан «потоку» та надалі підтримувати рівень задоволеності учнів:

Чіткі цілі, які поставлені спільно та є зрозумілими для всієї команди.

Лише тоді учні відчуватимуть спільну відповідальність, матимуть чіткий напрямок руху та можливість зафіксувати момент успіху.

Конструктивний зворотній зв'язок:

Вчитель має безоцінково інформувати кожного учня щодо того, як він/вона поводять себе, вирішують проблеми, спілкуються та співпрацюють з іншими, а також показати дітям, які моделі спілкування та поведінки є найефективнішими. При цьому всі успіхи школярів мають також отримувати позитивний фідбек.

Складна діяльність, яка потребує застосовування навичок:

«Потік» може виникнути лише тоді, коли всім нашим можливостям ми кидаємо виклик - а чому б нам не спробувати зробити щось зовсім нове, коли у нас є для цього всі можливості?При цьому варто реально оцінювати свої можливості, адже недооцінка складнощів призведе до стресу, гніву та зневіри у власні сили. Також не можна братися і за дуже легкі завдання: результатом стане нудьга та де мотивація учнів. Ще одна важлива умова потрапляння «у потік» - вчитель має дозволити учням самостійно контролювати те, як вони хочуть навчатися в рамках проекту, обирати власні підходи до реалізації завдань та пробувати бути справжніми експертами з певних питань.

Поєднання дії з усвідомленням:

Учні найкраще навчаються на прикладі реальних життєвих ситуацій. Поєднання дій з практикою - це шлях до усвідомлення учнями того, що вони зараз вивчають речі, які є корисними для повсякденного життя. Життєві ситуації - це і власний досвід учнів, і досвід вчителів, батьків, дідусів, бабусь, та учнів інших шкіл.

Концентрація на завданні, втрата самосвідомості та відчуття часу:

Коли учні по-справжньому захоплені завданням, вони концентруються тільки на ньому, перестають відчувати власні амбіції та потік часу, повністю розчиняються в спільній творчості.

Як можна впізнати учнів, що мають внутрішню мотивацію:

 Вони обирають позитивне ставлення до інших, нових завдань та проектів

 Вони знають, скільки уваги та часу потребує від них тема чи завдання і можуть самостійно контролювати процес її опановування;

 Вони можуть бути вмотивовані, спостерігаючи інтерес інших до предмету

 Вони відкриті та толерантні до всього нового

 Вони вірять в те, що навчатися варто та корисно

 Вони радіють кожній можливості отримати нові навички

Перші кроки після реєстрації на порталі eTwinning Плюс

Ви зареєстровані на портал eTwinning плюс. Щоб увійти на портал ми послали вас логіну та паролю. У листі, хочу поділитися з вами деякими порадами по роботі з порталом eTwinning плюс.

Після отримання логіну та паролю, відвідайте посилання https://plus.etwinning.net/en/pub/index.htm. Таким чином, ви отримаєте частину сайту eTwinning Plus , яка доступна для всіх користувачів Інтернету.

Доступ до eTwinning вчитель робочого стола лише зареєстрували викладачами, які отримали нашу Логін і пароль. Ввести цієї зони у верхньому правому куті натисніть кнопку помаранчевий до знаку в, введіть ім'я користувача та пароль і натисніть на помаранчеву кнопку Go для робочого стола .

Робочої області eTwinning робочого столу https://робочий стіл.etwinning.чистий/ складається з кількох розділів (вкладки): Головна, профіль, проектів, знайти eTwinners .

У розділі Додому ви можете читати новини про eTwinning плюс в Україні (Новини з України); Презентація (початок почав) на три розподіляє eTwinning плюс: громадська портал, робочий стілтаTwinSpace; Повідомлення (повідомлень), який відображає відомості про запрошує вас в проектах, а також для запросити друзів з іншими сторонами на eTwinning. В до дому є функція швидкого опитування, ви можете відповісти на питання, за допомогою якого адміністратори Центрального офісу збираємо Відгуки про сайт, щоб поліпшити свою продуктивність.

Розділ Профіль відображає інформацію про вас. Змінювати і доповнювати цей розділ, натисніть кнопку Редагувати профіль. Фотоколекція мій , ви можете додати свою фотографію, це допоможе оживити ваш профіль. Досвід показує, що викладачі з фотографії та детальну інформацію про себе, швидше за все, буде запропоновано проекту Є також поле моєї eTwinning життяі відображає вашeTwinning плюс (з ким ви стати друзями, в якій проекти є участь та ін.); і на eTwinning і мені: мій журнал, через який ви можете поділитися різноманітну інформацію з іншими учасниками в eTwinning.

У розділі Проекти буде проекти, в яких ви берете участь. а також дії, які можна виконати над проектом (проекту керування щоденник, перейдіть до на TwinSpace, проекту карти: , говорити до ваш PSA і тд). у цьому розділі, існує функція пошуку Пошук , який дає змогу знайти та переглянути ваш існуючі проектів.

Розділ Знайти eTwinners можна знайти інші eTwinning (вчителів, підтримує функції) для критеріїв, які ви вказали. Познайомившись і почав спілкуватися в чаті з

викладачами з інших країн, можна домовитися про спільні проекти та обміну професійним досвідом.

Цей розділ також має на форум eTwinning Plus . Цей район є дуже важливим. Нижче наведено інші eTwinners розміщувати інформацію про свої проекти і запрошує взяти участь вчителів з України та інших країн з eTwinning плюс. Участь у проектах будь ласка, прочитайте форуму та проекти, які знаходяться на ній. Якщо вас цікавить якийсь проект, ви можете реагувати на тут, на форумі або зв'язатися вчителів (ініціаторів проекту), записуючи їх приватне повідомлення.

Вгорі праворуч від робочому столі іконки є:

Сповіщення , яка відображає інформацію про запрошує вас в проектах, а також для запросити друзів з інших eTwinning, ви можете прийняти запрошення.

Конверт, який відображає кількість нові повідомлення, отримані. Відсувати конверті, ви будете їхати до всіх повідомлень.

 https://live.etwinning.net/home

Створіть власний вебсайт безкоштовно! Цей сайт створено з допомогою Webnode. Створіть свій власний сайт безкоштовно вже сьогодні! Розпочати